Anwen: zatroszcz się nie tylko o włosy!

2022-06-13

 Anwen jest jedną z najbardziej znanych polskich marek specjalizujących się w tworzeniu produktów do włosów. Podstawą receptur kosmetyków są wiedza i doświadczenie, które totalnie zrewolucjonizowały sferę pielęgnacji kosmyków, stawiając przede wszystkim na świadomość w kwestii doboru składników aktywnych, których włosy potrzebują. Choć kosmetyki brandu zadebiutowały na rynku stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku, to pomysłodawczyni marki – Anna Kołomycew – tematyką świadomej pielęgnacji włosów dzieliła się na swoim blogu już od 2009 roku. Po latach zbierania doświadczeń, swoją wiedzę postanowiła przekuć w pierwszy produkt, a ten okazał się prawdziwym bestsellerem.


Anwen: pielęgnuj, ale świadomie! Dowiedz się, czego potrzebują Twoje włosy

Anwen jest jedną z nielicznych marek, które swoją działalność rozpoczynają nie od oferowania produktu, a od chęci podzielenia się wiedzą w kwestii doboru substancji aktywnych, bo to właśnie świadomy wybór – uzależniony od rodzaju i typu włosów – jest podstawą skutecznej pielęgnacji – skutecznej, czyli takiej, która przyniesie wymierne efekty i poprawi kondycję kosmyków.

Produkty brandu podzielone są na kategorie odpowiadające porowatości włosów, która dzielona jest na niską, średnią oraz wysoką. Porowatość to nic innego, jak wskaźnik określający stopień rozchylenia łusek włosa, który sporo mówi o kondycji kosmyków.

Od rodzaju porowatości, uzależniony dobór składników aktywnych, bowiem włosy nisko-, średnio- i wysokoporowate, do odnowy i regeneracji, potrzebują zupełnie innych substancji. Tylko poznając typ swoich włosów i dobierając odpowiednią pielęgnację, możemy poprawić w widoczny sposób kondycję kosmyków.

Warto w tym miejscu wspomnieć o trzech głównych kategoriach składników, na których Anven opiera swoje produkty. Tworzą one wspólnie tzw. równowagę PEH, która jest niezwykle istotna dla zdrowia włosów.

PEH, czyli emolienty, proteiny i humektanty, stosowane w odpowiednich proporcjach, są podstawą świadomej pielęgnacji. P, czyli proteiny, są białkami, które odpowiadają za odnowę, odbudowę i regenerację kosmyków. Symbol E oznacza emolienty, które działają natłuszczająco, a tym samym chronią włosy. H to humektanty, czyli substancje nawilżające.

Dlaczego właściciele marki Anwen tak dużą rolę przywiązują do rodzaju substancji oraz porowatości kosmyków? Przede wszystkim dlatego, że każdy typ włosów potrzebuje określonych substancji w innych proporcjach. Przykładowo, włosy wysokoporowate uwielbiają emolienty i proteiny, ale humektanty muszą być dozowane bardzo ostrożnie. Z kolei włosom niskoporowatym może zaszkodzić nadmiar emolientów, ale ich kondycję poprawią proteiny.

Szampony peelingujące Anwen. Zatroszcz się o skórę głowy

Szampony peelingujące Anwen są kolejnymi produktami, które mają uświadamiać, że pielęgnacja nie zaczyna i nie kończy się wyłącznie na włosach. By kosmyki prezentowały się zdrowo i pięknie, były pełne blasku oraz witalności, należy zadbać również o skalp.

Dbałość o skórę głowy jest konieczna, a szampony peelingujące są wspaniałym sposobem, by niezwykle dokładnie usunąć z jej powierzchni wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, pot, sebum czy też resztki kosmetyków.

Regularny masaż skalpu oraz złuszczanie naskórka, niwelują wiele dolegliwości dermatologicznych, chociażby swędzenie skóry, łuszczycę, łojotok, a jednocześnie pobudzają cebulki do wzrostu i przeciwdziałają wypadaniu włosów.

Szampony peelingujące to must have w naszej pielęgnacji, przywracają skórze głowy równowagę oraz zdrowie, a tym samym powodują, że piękniej prezentują się również nasze kosmyki. Anwen ma w swoim portfolio kilka szamponów peelingujących, jednak rynkowym bestsellerem jest z pewnością Mint It Up.

Kosmetyk bazuje na drobinkach z pestek moreli i enzymie, które skutecznie, ale łagodnie złuszczają martwy naskórek, a tym samym pozwalają lepiej zadziałać składnikom aktywnych pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Szampon Anwen wykorzystuje również potencjał innych naturalnych substancji, chociażby mocznika i lukrecji, która przynosi ulgę, eliminuje pieczenie i swędzenie, ale też reguluje wydzielanie sebum. Mocznik natomiast znany jest ze swoich właściwości nawilżających. Za uczucie odświeżenia i piękny zapach odpowiada olejek z mięty pieprzowej, który też przyspiesza porost włosów.

Pielęgnacja według Anwen, to pielęgnacja oparta na wiedzy i świadomości, w której równie ważna, co włosy jest także skóra głowy – zwłaszcza jej równowaga, a zdrowy skalp jest podłożem i podstawą zdrowych, pięknych i mocnych kosmyków.